Chlumecká sportovní je tu!

Jsme rádi, že Vám můžeme představit nový spolek, který v Chlumci začal fungovat na začátku letošního roku. Rodiče dětí, které chtějí hrát fotbal a užívat si radost z pohybu a kolektivního sportu, se dali dohromady, domluvili se s trenéry, kteří nebyli spokojeni s přístupem v TJ Chlumec, a začali trénovat „na své triko“ několik desítek dětí. Zpočátku jen v tělocvičně v základní škole (moc děkujeme paní ředitelce Mgr. Lence Suché, že nám vyšla vstříc i se zapůjčením víceúčelového hřiště) a následně i na velkém travnatém hřišti v sousedním a snadno dostupném Přestanově.

Nyní máme už přes třicet dětí od školkového věku až po páťáky. Od podzimu budeme hrát mistrovskou soutěž v přípravce a v mladších žácích. Kluci mají za sebou už i několik přátelských zápasů se Rtyní nad Bílinou, a i když se góly nepočítaly, určitě jsme jich dali víc než soupeř.

Je opravdu úžasné vidět, jak dětem plápolají plamínky v očích, když při tréninku makají a kopou do míče. A co potom, když za míčem běží při zápase, to je opravdu krásný pocit. Dokonce máme mezi sebou i několik fotbalistek. A třeba se jich najde i víc, protože hned na prvním tréninku byla děvčata nadmíru úspěšná, když nejednomu fotbalistovi nasadila oblíbené „housle“.

A chcete prozradit něco z plánů na letošní rok? V červnu chceme odehrát 2 mezistátní zápasy s německým týmem. V září bychom rádi uspořádali velký turnaj pro přípravku a mladší žáky opět s mezinárodní účastí. Chceme založit tradici turnaje „O pohár města Chlumec“ a pořádat jej pravidelně každý rok. V létě pojedeme na soustředění do Nového Boru a vyzkoušíme si tak poprvé týden tréninků i zasloužené relaxace. No a na podzim rozehrajeme mistrovskou soutěž a začneme naostro reprezentovat město Chlumec. Pro vše budeme potřebovat i podporu města a věříme, že mezi radními a zastupiteli ji najdeme, protože děti jsou budoucnost nejen fotbalu, ale i nás všech.

Budeme rádi, když i Vy pošlete ratolesti k nám do Chlumecké sportovní, aby si vyzkoušely honit se za tím kulatým nesmyslem. Když se jim to zalíbí, tak určitě zapadnou do skvělé party mezi naše děti.

Napsat můžete na náš email: info@chlumecka-sportovni.cz a my Vám napíšeme, kdy jsou aktuálně tréninky.

Kolektiv rodičů z Chlumecké sportovní