Volejbal

Volejbal v Chlumci nově

V rámci spolku Chlumecká sportovní jsme založili nový oddíl volejbalu. V tuto chvíli máme zatím jen dospělé volejbalové mužstvo, které hned na úvod své existence obsadilo úžasné třetí místo v neoficiální antukové lize okresu Ústí nad Labem. V konkurenci několika týmů, které hrají 2. ligu, popř. krajský přebor, je to opravdu kvalitní umístění a finále v Chabařovicích přineslo volejbal, na který se určitě hezky koukalo. Nejúspěšnějším se stalo družstvo z Brné, kde se sešli bývalí vynikající hráči, kteří nakoukli i do naší nejvyšší soutěže – extraligy. A zahrát si proti tak kvalitním hráčům je pro hráče našeho oddílu určitě zážitek.

Jsme rádi, že od města jsme dostali do vínku pronájem volejbalového hřiště, které jsme brigádnickými hodinami uvedli opět do hratelného stavu, protože jako každý rok dostalo přes zimu zabrat. Jsme také rádi, že spolupráce s tenisty, kteří si pronajímají vedlejší hřiště, je výborná, a že se vždycky dokážeme na všem domluvit.

Rádi bychom Vám také představili malinko z našich plánů do budoucna. Jeden z nejaktuálnějších je přihláška do krajské soutěže mužů ve volejbale. Po mnoha letech se zde snad bude opět hrát volejbal na krajské úrovni. Věříme, že se nám vše podaří dát organizačně dohromady a budeme v říjnu moci začít hrát. Budeme tak mít vedle šachistů a fotbalistů další pravidelnou krajskou soutěž v Chlumci s protivníky z Litvínova, Ústí nad Labem, Roudnice, Teplic…

Naším dalším přáním do budoucna je zlepšit využití sportovního areálu. Počítáme s podáním žádosti o dotaci na zbudování beachvolejbalového kurtu, který by byl následně k dispozici nejen našim členům, ale také např. volejbalové mládeži, kterou v Chlumci trénuje pan učitel Bc. Štěpán Novák. Samozřejmostí je, že by kurt mohla využívat i široká veřejnost nejen z Chlumce. V současné chvíli probíhá propočet nákladů na vybudování a provoz takového hřiště.

Chceme do budoucna spolupracovat s panem učitelem Novákem, který zde trénuje volejbalový potěr. Nechceme mu dělat zbytečně konkurenci, ale spíš pomáhat s motivací dětí, ukázkou dospělého volejbalu, zpestřením tréninku apod.

No máme před sebou jistě dost práce, ale věříme, že s podporou města to určitě zvládneme. Této podpory si vážíme opravdu hodně.

Jaroslav Stibor