SEN JE SKUTEČNOSTÍ

První mistrovské utkání máme za sebou, a hned vítězné. Mladší žáci Chlumecké sportovní i bez svého kapitána, který ještě užíval prázdnin, sehráli zápas proti FK Novosedlice a po bojovném výkonu všech na hřišti vyhráli zaslouženě nejmenším možným rozdílem 1:0. Na toto utkání navázali naši nejmladší, kteří v prvním satelitním turnaji jeden zápas vyhráli a jeden prohráli. Všem klukům a holkám moc gratulujeme k prvním bodům a děkujeme, že vydrželi tak dlouho jen trénovat. Nyní si už mohou užívat i chvíle při mistrovských zápasech. A dokonce hned i chvíle vítězné. Nejen pro ně to byl náročný půlrok. Aktuální novinkou pak je, že máme do tabulky mladších žáků dalších 6 bodů, jelikož TJ Chlumec na svazu oznámil, že proti nám nenastoupí. Při nízkém počtu mladších žáků na tréninku TJ Chlumec důvtipnému čtenáři důvod jistě dojde. 

O prázdninách jsme také absolvovali soustředění v Novém Boru, kde jsme nabírali přes týden hlavně fyzičku. Všichni si mákli a testy na konci soustředění ukázaly velký posun. Závěrečné přátelské utkání s Novým Borem pak už bylo příjemnou třešničkou na dortu. Hned jsme objednali termín i na příští rok, neboť areál Základní školy U Lesa nabízí vše, co potřebujeme k tréninku.

A nyní již snad půjde vše líp. Město správně vypovědělo smlouvu na pronájem hřiště, která byla dosti jednostranná. Díky této smlouvě  TJ Chlumec odmítla nechat naše děti trénovat v Chlumci, i když město chtělo, abychom tam trénovat mohli. Od nového roku se to změní a budeme tak moci konečně i my trénovat a hrát na domácím hřišti. Navíc nechceme na hřišti jen trénovat a hrát, ale rádi bychom se podíleli i na rozvoji celého areálu. Je opravdu škoda, že za poslední roky nájemce na areálu nic pořádně neudělal. Chceme iniciovat a zapojit se do celého koncepčního řešení sportovního areálu města Chlumec, kdy i s využitím dotací je jistě možno jej zvelebit a otevřít všem lidem z Chlumce, a nejen úzké skupině, která je závislá na vedení TJ Chlumec. Také se chceme zasadit o transparentní rozdělování dotací do sportu, a zvláště do fotbalu. Nynější systém má do spravedlivosti bohužel daleko a dle našeho názoru je nutné jej aktualizovat. Proč např. posílat tolik peněz dospělým na v podstatě jejich koníček? Není spíše v zájmu města podporovat především mládež, která zatím není výdělečně činná? Už jen to, že se stará dospělým o jejich hrací hřiště, je jistě dostatečný vklad města. Věříme, že výchova mládeže ve všech sportovních klubech v Chlumci je tím  nejlepším možným počinem.

Na závěr jedna příjemná novinka: dokoupili  jsme potřebné druhé sady dresů, tentokrát s logem města Chlumec, a jsme rádi, že díky podpoře města můžeme hrdě toto logo nosit na hrudi. Pokud se nemýlíme, tak nikdo jiný s logem města dresy nemá. Na obrázku jsou nové dresy vidět a věřte, že z nich máme všichni nemalou radost. Určitě v nich budeme hrát i zápasy na novém fotbalovém turnaji mládeže, který se koná na hřišti v Chlumci v neděli 6. října 2019 a na který Vás všechny tímto zveme. Chlumecká sportovní, z.s.