Půl sezóny za námi

Půl sezóny Chlumecké sportovní z.s.

Máme za sebou první polovinu fotbalové sezony, ve které jsme se třemi družstvy hráli už naostro. Mladší i starší přípravka hrála několik satelitních turnajů, kde nezklamala a vyhrála dvě třetiny všech zápasů. Od nejmladšího čerstvě šestiletého Davídka až po nejstarší kluky z přípravek všichni bojovali jako lvi a prali se o každý balon. Zápal a snaha ukázat co nejvíce z toho, co se na trénincích naučili, byly vidět na každém dotyku s míčem. V bráně zářili Jakub Dittrich a Ondřej Stibor, kteří se stali ve svých kategoriích opravdovými oporami jejich družstev. Pozitivní bylo i zapojení dívek do týmů. Především pak Jeimi Maree svou neskutečnou bojovností často strhla všechny naše hráče k velkým výkonům. Věříme ještě ve fotbalový růst na jaře a postupnou přípravu na opravdový fotbal do tabulky u mladších žáků.

Podzimní část sezony vyšla i mladším žákům nad očekávání dobře. Při nejnižším věkovém průměru našeho družstva mezi mladšími žáky jsme skončili na báječném 8. místě z 12 účastníků. Kluci a holky se začínají v ostrých soutěžních zápasech oťukávat a získávat tolik potřebnou herní praxi. Po půlroce pouhého trénování tak mohli v deseti zápasech ukázat vše, co se stihli naučit. Věříme, že jejich chvíle přijde především v dalších letech, kdy dorostou svým věkem do mladších žáků všichni, kteří již dnes mohou hrát. Je jen škoda, že jsme nemohli změřit síly s klubem TJ Chlumec, který na zápas nepřijel, a vyhráli jsme tak kontumačně 3:0, aniž bychom si kopli do balonu. Věříme, že v jarní části si již proti sobě zahrajeme.

Na jarní část sezony se těšíme především proto, že již budeme trénovat a hrát na domácím hřišti v Chlumci a nebudeme muset dojíždět do Přestanova, kde byli tak hodní a půjčili nám hřiště od jara až do podzimu. I když se nám v Přestanově líbilo, přeci jenom doma je doma. Ještě jednou proto chceme poděkovat vedení města, že můžeme od jara 2020 hrát a trénovat na travnatém hřišti v Chlumci. Nyní už řešíme jen tělocvičnu, protože zde se pro naše děti nenašlo dostatek času a prostoru na tréninky, tak bohužel od ledna musíme jezdit trénovat do Krupky. Věříme ovšem, že od příští zimy se s našimi 30 dětmi do tělocvičny vejdeme a najdeme společnou řeč s vedením školy tak, aby tolik dětí nemuselo jezdit trénovat do vedlejšího města.

Také jsme díky dalšímu sponzorovi zakoupili potřebnou čtvrtou sadu dresů a hrdě na prsou nosíme logo dalšího sponzora. Doufáme, že nám všichni sponzoři zachovají svoji přízeň i v dalších letech a budeme tak moci chlumecké děti ve sportu maximálně podporovat.

Všem našim příznivcům přejeme klidné Vánoce a vykročení tou správnou, ideálně sportovní, nohou do celého roku 2020.

Jaroslav Stibor, předseda klubu