Proč některé věci nejdou?!

Je prima, že v dnešní době, když se Vám něco nelíbí, tak máte možnost si to udělat po svém. My rodiče jsme se rozhodli založit si vlastní klub pro děti hlavně z důvodu, že nebyla rozumná nebo spíš vůbec žádná řeč s vedením TJ Chlumec, kam naše děti chodily trénovat.

Je přeci zvláštní, že když se začnete o věci víc zajímat, tak Vás např. nepustí na členskou schůzi, kde se asi můžete dozvědět věci, které vědět nesmíte. Nebo třeba zjistíte, že i když TJ dostane ročně příspěvek od města Chlumec 300.000 Kč na svou činnost, tak děti z toho nedostanou ani korunu. Respektive se nakoupili za rok 2018 balony apod. za 37.680 Kč, jenže rodiče na příspěvcích zaplatili 41.700 Kč. Takže z městského příspěvku do dětí pan předseda TJ nedal ani korunu a naopak z příspěvků od rodičů platil asi zápasy dospělým. Jen tak mimochodem, např. jméno pana nebo paní účetní jsme se nikdy nedozvěděli. Je to trošku jako paní Columbová… No a odvolat pana předsedu, jak někteří naivně navrhují? Bohužel rodiče nejsou členy TJ, tudíž nemohou ani hlasovat. Mohou (musí) jen platit, aniž se mohou vůbec zeptat, co se např. s penězi děje.

No a jak to je dneska? Dýchá se nám mnohem líp, sami si rozhodujeme, za co peníze utratíme, máme nové dresy, jedeme na soustředění, děláme akce pro děti apod. Najednou bez překážek jde všechno líp.

Už jen snad poslední překážka je travnaté hřiště v Chlumci. Minulé vedení města podepsalo s TJ takovou smlovu, že jí nynější vedení nemůže do konce roku vypovědět. Znamená to, že i když by rada chtěla, abychom trénovali v Chlumci, tak nic nezmůže, protože pan Malec (jako předseda TJ Chlumec, která má hřiště ve výpůjče) řekl, že se tam už nevejdeme. Jaká je to srandovní výmluva, když jsme se domluvili na trénincích v Přestanově, kde mají jen jedno hřiště a trénuje tam Přestanov, Arma Ústí, Chabařovice, Chlumecká sportovní a softbalový klub. Jenže tam to má pro všechny nezávislá obec a je s ní prímová domluva. Je jen škoda, že peníze, které musíme za hřiště v Přestanově platit jen kvůli tomu jednomu pánovi, neskončí v Chlumci. A jsou to peníze nás občanů města Chlumec.

Věřme, že i u nás bude moci travnaté hřiště využívat více zájmových spolků a že opět nevznikne smlouva o výpůjčce zdarma jednomu klubu, která se téměř nedá vypovědět. Držím palce nejen nám, ale i městu, aby mělo sílu narovnat tyto vtahy do normálu tak, jak je to i v jiných městech a obcích.