1. rok vzniku klubu za námi

1. rok Chlumecké sportovní

Tak a je to už jeden rok, co jsme vznikli jako sportovní klub. A myslím, že za rok se nám toho podařilo neskutečně moc. Pojďme se ohlédnout a zároveň podívat i do budoucnosti.

Když jsme sportovní klub zakládali, tak důvodem bylo především z pohledu většiny rodičů neuspokojivá situace v postavení mládežnických oddílů v TJ Chlumec. Vznik spolku sice trval kvůli administrativě o měsíc déle, než se čekalo, ale nakonec se vše poslední únorový den podařilo.

Situace na začátku nevypadala vůbec růžově – hrát s našimi dětmi jarní soutěž TJ arogantně odmítlo a raději si vypomohlo dětmi z cizích měst. Navíc se ukázalo, že na fotbalové hřiště se nedostaneme, protože nemravná smlouva mezi městem a TJ dávala všechny karty do rukou TJ a město nám nebylo schopno umožnit trénovat na hřišti. Alespoň že do tělocvičny jsme mohli chodit a jednou týdně trénovat ve velké a jednou týdně trénovat v malé tělocvičně.

Postupně se začalo vše obracet v dobré. Za velké podpory několika radních a zastupitelů jsme získali nejen dotaci především na tréninkové pomůcky, ale také město vypovědělo smlouvu na sportovní areál a podepsalo již standardní smlouvy s oběma kluby na pronájem, kdy konečně můžeme jít trénovat na domácí hřiště do Chlumce.

Zde se koukneme na výčet všeho, co jsme za rok trvání dokázali, je opravdu velký: 

– získali jsme přes 30 dětí, které pravidelně sportují

– začali jsme hrát registrovanou soutěž se 3 týmy (mladší a starší přípravka, mladší žáci)

– vyjeli jsme s 25 dětmi na týdenní soustředění do Nového Boru

– dokázali jsme uspořádat 2 mezinárodní turnaje

– vybavili jsme náš klub tréninkovými pomůckami a 4 sadami nových dresů

– zavedli jsme relaxační program pro děti (bazén, bowling, jumparéna)

– navštívili jsme společně ligové utkání v Teplicích

– máme 6 trenérů mládeže s licencí

– uspořádali jsme několik dokopných pro děti s rodiči

– založili jsme cyklokroužek

– podařilo se nám získat i několik sponzorů, kteří nám fandí v naší práci s mládeží

– získali jsme dotaci na turnaj a aktivní spolupráci s německými partnery

– za náš klub jsme nominovali našeho člena do skupiny na „Sportovní areál“

– aktivně jednáme s partnerským klubem z Dohny

– vydali jsme krásný klubový kalendář, 

– čeho si nejvíce vážíme je asi to, že jsme jako nově vzniklý klub dostali pozvánku pro naše děti na turnaj Dukla Cap, kterého jsme se úspěšně zúčastnili 

Jsme především rádi za ohromnou podporu od města a vážíme si spolupráce především s panem Špičkou, Relligem a Ing. Maxou (nemají tituly?). Taktéž si velice vážíme toho, že nám fandí i drtivá většina zastupitelů a chceme být do budoucna partnerem pro město v oblasti nejen mládežnické sportu.

V blízké budoucnosti chceme aktivně podpořit život ve městě účastí na různých akcích typu ukliďme svět a chceme zapojit více dětí do sportování, protože to je jediná cesta, jak je odradit od vysedávání u mobilu, alkoholu, drog a podobných neřestí života.

Chcete-li i vy nám pomoci, rádi vás, ale především vaše děti, uvítáme v našich řadách a zapojíme do našich aktivit.